Wielorodzinny budynek mieszkalny

Ilość lokali: 40 mieszkań i 1 lokal użytkowy
Powierzchnia użytkowa lokali: 2.122,13m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 6
Powierzchnia działki: 929m2
Powierzchnia zabudowy: 557,20m2
Powierzchnia całkowita budynku: 3.979,12m2
Rozpoczęcie realizacji: maj 2018r
Zakończenie realizacji: luty 2020r

Według planu zagospodarowania tej części Pragi, na ulicy Środkowej ruch samochodów zostanie ograniczony wyłącznie do ruchu lokalnego co zdecydowanie będzie miało wpływ na komfort życia mieszkańców. Pojawi się dużo zieleni oraz ścieżki rowerowe. Ulica Środkowa odzyska swój dawny charakter i ma stać się wzorcem zmiany dla całej okolicy.
Lokalizacja
Ma być elegancko, ale swobodnie, miejsko i bez przepychu. Bezpiecznie dla pieszych i rowerzystów, ale także z miejscem na samochody mieszkańców. Ul. Środkowa, jedna z głównych ulic na Nowej Pradze zostanie przebudowana i zostanie na niej ograniczony ruch samochodowy. Jednym z głównych atutów taj lokalizacji jest dostępność wielu usług oraz bliskość komunikacji miejskiej, w tym także do drugiej linii metra, której stacja znajduje się tuż za rogiem, przy ul. Strzeleckiej.
Budynek
Okolica w której powstał budynek to historyczne serce warszawskiej Pragi. Kształt i elewacja budynku zostały skonsultowane i zatwierdzone przez Konserwatora Zabytków. Budynek od frontu kształtem nawiązuje do historycznej zabudowy ulicy Środkowej. Jest oszczędny w formie jednak wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Od podwórza z trzech stron otacza wewnętrzne patio dostępne wyłącznie dla mieszkańców. Większość mieszkań posiada balkony a ich kolorowe balustrady ożywiają elewację wewnętrznej cześć budynku.
Części wspólne
Części wspólne zostały zaprojektowane z wyjątkową pieczołowitością i dbałością o historyczne detale. Hall budynku wykończony jest starą, odrestaurowaną cegłą odzyskaną z pozostałości po historycznej zabudowie. Całość dopełniają nowoczesne windy oraz wysokiej jakości materiały.
Mieszkania
Środkowa 20 to kameralna inwestycja składająca się z 40 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 1 do 4 pokojowych. Oprócz standardowych jednopoziomowych lokali w budynku są trzy unikatowe mieszkania z antresolami i jedno z podwójnym tarasem na ostatnim piętrze.