Wielorodzinny budynek mieszkalny
w postaci dwóch połączonych kamieniczek

Ilość lokali: 16 mieszkań
Powierzchnia użytkowa lokali: 1717m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 4
Powierzchnia działki: 1858m2
Powierzchnia zabudowy: 880m2
Powierzchnia całkowita budynku: 2611m2
Rozpoczęcie realizacji : kwiecień 2015r
Zakończenie realizacji (przewidywane): październik 2016r

18-ta inwestycja Hetmana zlokalizowana już tradycyjnie na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Beskidzkiej 27/29, to tym razem kompleks dwóch połaczonych apartamentowych kamieniczek o nazwie "SŁONECZNA KASKADA".

W odległości kilkuset metrów znajduje się główny praski ciąg komunikacyjny ulicy Grochowskiej z przystankami tramwajowymi i autobusowymi komunikacji miejskiej. Nieopodal znajduje się także park im J. Szypowskiego "Leśnika" w obrębie którego zlokalizowane są kryte w sezonie zimowym korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet ogrodzony wybieg dla psów. W podobnej odległości znajduje się również kryty basen.

Wejścia do budynku i wjazdy do garażu usytuowane są we wschodniej granicy terenu od ul. Beskidzkiej. Północna i zachodnia granica działki przylega do parceli zabudowanych budynkami niskimi jednorodzinnymi, a wschodnia granica przylega do wilelorodzinnego budynku mieszkalnego o wysokości 4-ch kondygnacji.

Budynek w postaci dwóch połaczonych ze sobą kamieniczek w całości spełnia funkcje mieszkalne. Umieszczono w nim łącznie szesnaście przestronnych lokali mieszkalnych o powierzchniach od 53,00m2 do 158,50m2, usytuowanych na czterech kondygnacjach nadziemnych. Wszystkie mieszkania posiadają obszerne balkony lub tarasy, a dla zapewnienia odpowiedniego komfortu wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym i kuchniom zapewniony został dostęp światła dziennego.

Obsługę komunikacyjną wewnątrz budynku zapewniają dwie klatki schodowe z windami dostosowanymi do transportu osób poruszających się na wózkach. Klatki schodowa oświetlone są światłem dziennym i zapewniają komfortowy dostęp do lokali, a także spełniają warunki drogi ewakuacyjnej.

Funkcję mieszkalną budynku uzupełniają pomieszczenia dodatkowe dostępne dla mieszkańców, takie jak:
- garaż z 30 miejscami parkingowymi (po dwa miejsca dla każdego mieszkania o pow. powyżej 60m2) w kondygnacji podziemnej budynku,
- komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni w kondygnacji podziemnej, a także niewielkie komórki zlokalizowane na półpiętrach,
- schowek na wózki i rowery do wspólnego użytku mieszkańców oraz dodatkowe pomieszczenie z możliwością utworzenia małej portierni,
- wspólny dla wszystkich mieszkańców teren zielony dostępny przez garaż podziemny,
- pochylnia wejściowa umożliwiająca dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
- śmietnik dostępny z zewnątrz znajdujący się na parterze w strefie wejścia do budynku.

Pomieszczenia techniczne i pomocnicze rozmieszczono głównie w kondygnacji podziemnej, a kotłownia obsługująca instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej usytuowana została na parterze.

Budynek składający się z dwóch przylegających do siebie kamieniczek ukształtowano w jednorodny, bardzo zdyscyplinowany sposób, nadając mu skrajnie prostą formę. Nawiązuje ona do modernistycznych budynków miejskich Grochowa, z płaskimi elewacjami frontowymi, których jedyny podział stanowiły wyraźnie zaakcentowane, pionowe przeszklenia klatek schodowych. Podobny rodzaj kształtowania klatek schodowych zastosowano w "Słonecznej Kaskadzie". Wyraziste, dominujące cięcia przeszkleń klatek schodowych otwierają się na stronę wschodnią i południową. Proporcje elewacji frontowej dodatkowo kształtuje głęboki podcień wejściowy.
Elewacje ogrodowe uzyskały formę nieco swobodniejszą, bardziej rozrzeźbioną. W formalnej opozycji do elewacji frontowej zastosowano tu głębokie podziały brył, zarówno pionowe jak i poziome, część budynku została ukształtowana kaskadowo (SŁONECZNA KASKADA).
Całość elewacji utrzymano w spójnej, skromnej kolorystyce w tonacji biało-szarej. Dominanty elewacji podkreślono ciemnymi akcentami kolorystycznymi.

Budynek wykonany zostanie w technologii szkieletu żelbetowego wypełnionego ścianami osłonowymi ceramicznymi typu Porotherm z ociepleniem styropianem i wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym. Ściany międzylokalowe zostaną wykonane z bloków Silka zapewniających normatywne tłumienie dźwięków zewnętrznych.

Zamontowane zostaną dopasowane kolorystycznie do elewacji okna PCV, szklone pakietami thermofloat o współczynniku min. U=1,1. Drzwi wejściowe do lokali zapewniają ochronę przed włamaniem klasy "C" i zostaną wykończone laminowanymi płytami drewnopodobnymi.

Komfortowi mieszkańców służyć także będzie bogate i nowoczesne wyposażenie budynku. Mieszkania obsługiwane będą przez cichobieżne windy bez zewnętrznej maszynowni zjeżdżającą także do poziomu garaży podziemnych dostosawane do transportu osób poruszających się na wózkach. Wentylacja mieszkań zostanie zapewniona przez system z centralną wentylację mechaniczną wyposażoną w wywietrzniki higrosterowalne w mieszkaniach. Wszystkie mieszkania mieć będą instalację przygotowaną do podłączenia do sieci operatora telekomunikacyjnego, instalację telewizyjną podłączoną do zbiorczej cyfrowej anteny naziemnej z możliwością zamiany na podłaczenie operatora telewizji kablowej, oraz okablowanie umożliwiające przyłączenie do operatora usług internetowych. Mieszkania będą zasilane w ciepło i ciepłą wodę z własnej centralnej kotłowni gazowej. Na podkreślenie zasługuje także wysoki standard wykończenia przestrzeni wspólnych w budynku, wzorem dotychczasowych naszych realizacji. Nie zabraknie w tej lokalizacji także naturalnej zieleni zagospodarowanej w ramach inwestycji.