Grupa Inwestycyjna Hetman sp. z o.o. (KRS w W-wie Rejestr Przedsiębiorców nr KRS 0000122043) została powołana do życia w marcu 1995 roku na bazie  działającej od 1989 roku spółki budowlanej  P.H.U. "Renus" sp. c.
Podstawowym zadaniem firmy G.I. Hetman jest organizacja i przeprowadzanie całego procesu inwestycyjnego zmierzającego do wybudowania i przekazania przyszłym właścicielom lokali mieszkalnych i użytkowych, począwszy od zakupu gruntu, poprzez wykonanie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego i jego realizację wykonawczą aż do momentu formalnego przekazania budynku do użytkowania i przekazania mieszkań nabywcom.
Od roku 2003 Grupa Inwestycyjna Hetman sp. z o.o. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Odpowiadając na potrzeby klientów G.I. Hetman prowadzi także zarząd nad większością zrealizowanych obiektów zapewniając utrzymanie ich w należytym stanie technicznym, a co za tym idzie minimalizację bieżących i przyszłych kosztów eksploatacyjnych.
Założycielami i właścicielami, a także Członkami Zarządu spółki są osoby posiadające wykształcenie techniczne o kierunku budowlanym i długoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w bezpośrednim wykonawstwie na warszawskich budowach.