Wielorodzinny budynek mieszkalny

Ilość lokali: 19 mieszkań
Powierzchnia użytkowa lokali: 1250m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 4
Powierzchnia działki: 1111m2
Powierzchnia zabudowy: 414m2
Powierzchnia całkowita budynku: 2371m2
Rozpoczęcie realizacji: maj 2010r
Zakończenie realizacji: wrzesień 2011r

Kolejna 15-ta inwestycja Hetmana zlokalizowana na warszawskiej Pradze Południe, w rejonie Olszynki Grochowskiej, przy ul. Styrskiej 13.

W odległości kilkuset metrów znajduje się pętla tramwajowa na Olszynce Grochowskiej, oraz główny praski ciąg komunikacyjny ulicy Grochowskiej. W podobnej odległości znajdziemy nowo powstały ogródek zabaw dla dzieci i młodzieży, a także park z kortami tenisowymi, oraz kryty basen.

Budynek w całości spełniać ma funkcje mieszkalne. Umieszczono w nim dziewiętnaście lokali mieszkalnych o powierzchniach od 48,44m2 do 83,96m2, usytuowanych na czterech kondygnacjach nadziemnych. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu, wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym zapewniony został dostęp światła dziennego. Dodatkowo możliwe jest dostosowanie usytuowania okien do wymogów aranżacyjnych mieszkań, dostosowujących je do upodobań mieszkańców. Wszystkie mieszkania posiadają tarasy, a cztery lokale parterowe także wydzielone ogródki.

Obsługę komunikacyjną wewnątrz budynku zapewnia jedna klatka schodowa z windą o nośności 480kg. Na wszystkich kondygnacjach umieszczono obszerne hole piętrowe, oświetlone światłem dziennym. Zapewniają one komfortowy dostęp do lokali, a także spełniają warunki drogi ewakuacyjnej. Na parterze w strefie wejścia do budynku umieszczona została portiernia, umożliwiająca całodobowy dozór budynku (o ile oczywiście na taką ochronę zdecyduje się w przyszłości wspólnota mieszkaniowa). Obok portierni znalazło się także dodatkowe pomieszczenie składowe przeznaczone na rowery i wózki dziecięce mieszkańców.

Kondygnacja podziemna mieści dziewiętnastostanowiskowy garaż oraz zespół komórek lokatorskich.

Pomieszczenia techniczne i pomocnicze rozmieszczono częściowo w kondygnacji podziemnej, częściowo na parterze, a kotłownia obsługująca budynek usytuowana została na dachu.

Budynkowi nadano skrajnie prostą, utylitarną formę, utrzymano go także w neutralnej, chłodno-szarej kolorystyce. Elewacje mają spójny, modułowy charakter, przewidujący możliwość swobodnego przemieszczania otworów okiennych, zależnie od potrzeb wewnętrznego kształtowania mieszkań. Z jednorodnej bryły wyodrębnione zostały wyłacznie strefy tarasów oraz podcień wejściowy. Dominantę bryły stanowi pion klatki schodowej, wyprowadzonej ponad dach budynku.

Budynek wykonany zostanie w technologii szkieletu żelbetowego wypełnionego ścianami osłonowymi ceramicznymi typu Porotherm z ociepleniem styropianem i wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym. Ściany międzylokalowe zostaną wykonane z Porothermu AKU zapewniającego normatywne tłumienie dźwięków zewnętrznych.

Przewidziano zamontowanie okien PCV okleinowanych zewnętrznie w kolorze dębu ciemnego, szklone pakietami thermofloat o współczynniku U=1,1. Drzwi wejściowe do lokali będą zapewniały ochronę przed włamaniem klasy "C" i zostaną wykończone laminowanymi płytami drewnopodobnymi.

Komfortowi mieszkańców służyć ma także bogate i nowoczesne wyposażenie budynku. Mieszkania obsługiwane będą przez cichobieżną windę bez zewnętrznej maszynowni zjeżdżającą także do poziomu garaży podziemnych. Będą miały zapewnioną wentylację mechaniczną realizowaną niemal bezgłośnie pracującymi wentylatorami odśrodkowymi. Wszystkie mieszkania będą miały instalację przygotowaną do podłączenia do sieci operatora telekomunikacyjnego, instalację telewizyjną przygotowaną do podłaczenia zbiorczej anteny satelitarnej lub telewizji kablowej, oraz okablowanie umożliwiające przyłączenie do operatora usług internetowych. Mieszkania będą zasilane w ciepło i ciepłą wodę z własnej centralnej kotłowni gazowej znajdującej się na dachu budynku. Na podkreślenie zasługuje także wysoki standard wykończenia przestrzeni wspólnych w budynku i na wspólnym terenie wewnętrznym, wzorem dotychczasowych naszych realizacji. Na pewno nie zabraknie w tej lokalizacji także naturalnej zieleni zagospodarowanej w ramach inwestycji.