Wielorodzinny budynek mieszkalny

Ilość lokali: 20 mieszkań
Powierzchnia użytkowa lokali: 1133,64m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 4
Powierzchnia działki: 1047m2
Powierzchnia zabudowy:  362,64m2
Powierzchnia całkowita budynku: 2.363,46m2
Rozpoczęcie realizacji: kwiecień 2013r
Zakończenie realizacji: 09 października 2014r

To już 17-ta inwestycja Hetmana zlokalizowana na warszawskiej Pradze Południe tym razem przy ul. Żółkiewskiego 22.

W odległości kilkuset metrów znajduje się główny praski ciąg komunikacyjny ulicy Grochowskiej z przystankami tramwajowymi i autobusowymi komunikacji miejskiej.

W odległości stu kilkudziesięciu metrów znajduje się park im J. Szypowskiego "Leśnika" w obrębie którego zlokalizowane są kryte w sezonie zimowym korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet ogrodzony wybieg dla psów. W podobnej odległości znajduje się również kryty basen.

Wejście do budynku i wjazd do garażu usytuowane są w zachodniej granicy terenu od ul. Żółkiewskiego. Północna, wschodnia i zachodnia granica działki przylegają do parceli zabudowanych wilelorodzinnymi budynkami mieszkalnymi o wysokości 4-ch kondygnacji.

Budynek w całości spełnia funkcje mieszkalne. Umieszczono w nim dwadzieścia lokali mieszkalnych o powierzchniach od 38,09m2 do 69,03m2, usytuowanych na czterech kondygnacjach nadziemnych. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu, wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym i kuchniom zapewniony został dostęp światła dziennego. Wszystkie mieszkania posiadają loggie lub balkony, a pięć lokali parterowych także wydzielone tarasy zielone.

Obsługę komunikacyjną wewnątrz budynku zapewnia jedna klatka schodowa z windą o nośności 630kg. Klatka schodowa i hole piętrowe oświetlone są światłem dziennym. Zapewniają one komfortowy dostęp do lokali, a także spełniają warunki drogi ewakuacyjnej.

Funkcję mieszkalną budynku uzupełniają pomieszczenia dodatkowe dostępne dla mieszkańców, takie jak:
- garaż z 21 miejscami parkingowymi w kondygnacji podziemnej budynku,
- komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni także w kondygnacji podziemnej,
- schowek na wózki i rowery do wspólnego użytku mieszkańców usytuowany w kondygnacji podziemnej,
- śmietnik dostępny z zewnątrz znajdujący się na parterze w strefie wejścia do budynku.

Pomieszczenia techniczne i pomocnicze rozmieszczono głównie w kondygnacji podziemnej, a kotłownia obsługująca instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej usytuowana została na parterze.

Budynkowi nadano prostą formę w postaci dwóch przenikających się prostopadłościanów, gdzie ciemniejszy z nich stanowi podstawę dla jaśniejszego. Podkreślając zasadę kształtowania formy budynku jaśniejszą bryłę przesunięto w kierunku ul. Żółkiewskiego. Kolorystykę elewacji rozwiązano z użyciem jasnych barw. W poziomie parteru i na bocznych elewacjach zastosowano tynk silikatowy w kolorze jasnym, szaro-brązowym, natomiast na elewacji frontowej tynk w kolorze białym. Zadaszenie wejścia do budynku zaprojektowano w formie podcienia.

Budynek wykonany zostanie w technologii szkieletu żelbetowego wypełnionego ścianami osłonowymi ceramicznymi typu Porotherm z ociepleniem styropianem i wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym. Ściany międzylokalowe zostaną wykonane z Porothermu AKU zapewniającego normatywne tłumienie dźwięków zewnętrznych.

Zamontowano okna PCV w kolorze ciemno-szarym, szklone pakietami thermofloat o współczynniku min. U=1,1. Drzwi wejściowe do lokali zapewniają ochronę przed włamaniem klasy "C" i zostały wykończone laminowanymi płytami drewnopodobnymi.

Komfortowi mieszkańców służy także bogate i nowoczesne wyposażenie budynku. Mieszkania obsługiwane są przez cichobieżną windę bez zewnętrznej maszynowni zjeżdżającą także do poziomu garaży podziemnych. Mają zapewnioną centralną wentylację mechaniczną wyposażoną w wywietrzniki higrosterowalne w mieszkaniach. Wszystkie mieszkania mają instalację przygotowaną do podłączenia do sieci operatora telekomunikacyjnego, instalację telewizyjną podłączoną do zbiorczej cyfrowej anteny naziemnej z możliwością zamiany na podłaczenie operatora telewizji kablowej, oraz okablowanie umożliwiające przyłączenie do operatora usług internetowych. Mieszkania są zasilane w ciepło i ciepłą wodę z własnej centralnej kotłowni gazowej. Na podkreślenie zasługuje także wysoki standard wykończenia przestrzeni wspólnych w budynku, wzorem dotychczasowych naszych realizacji. Nie zabrakło w tej lokalizacji także naturalnej zieleni zagospodarowanej w ramach inwestycji.