Wielorodzinny budynek mieszkalny

Ilość lokali: 12 mieszkań
Powierzchnia użytkowa lokali: 643m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 4
Powierzchnia działki: 626m2
Powierzchnia zabudowy: 250m2
Powierzchnia całkowita budynku: 1199m2
Rozpoczęcie realizacji: grudzień 2011r
Zakończenie realizacji: marzec 2013r

Kolejna 16-ta inwestycja Hetmana zlokalizowana na warszawskiej Pradze Południe przy ul. Hetmańskiej 14/16.

W odległości kilkuset metrów znajduje się główny praski ciąg komunikacyjny ulicy Grochowskiej z przystankami tramwajowymi i autobusowymi komunikacji miejskiej.

W odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się park im J. Szypowskiego "Leśnika" w obrębie którego zlokalizowane są kryte w sezonie zimowym korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet ogrodzony wybieg dla psów. W podobnej odległości znajduje się również kryty basen.

Wejście do budynku i wjazd do garażu usytuowane są w zachodniej granicy terenu od ul. Hetmańskiej. Północna granica działki przylega do parceli zabudowanej parterowym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z poddaszem mieszkalnym. Południowa granica przylega do parceli zabudowanej jednorodzinnym budynkiem dwukondygnacyjnym z poddaszem mieszkalnym, a wschodnia granica z parcelą na której zlokalizowano dwukondygnacyjny budynek jednorodzinny.

Budynek w całości spełniać ma funkcje mieszkalne. Umieszczono w nim trzynaście lokali mieszkalnych o powierzchniach od 38,24m2 do 81,11m2, usytuowanych na czterech kondygnacjach nadziemnych. Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu, wszystkim pomieszczeniom mieszkalnym i kuchniom zapewniony został dostęp światła dziennego. Wszystkie mieszkania posiadają tarasy lub balkony, a trzy lokale parterowe także wydzielone tarasy zielone.

Obsługę komunikacyjną wewnątrz budynku zapewnia jedna klatka schodowa z windą o nośności 630kg. Klatka schodowa i hole piętrowe oświetlone są światłem dziennym. Zapewniają one komfortowy dostęp do lokali, a także spełniają warunki drogi ewakuacyjnej.

Funkcję mieszkalną budynku uzupełniają pomieszczenia dodatkowe dostępne dla mieszkańców, takie jak:
- garaż z czternastoma miejscami parkingowymi w kondygnacji podziemnej budynku,
- komórki lokatorskie o zróżnicowanej powierzchni także w kondygnacji podziemnej,
- schowek na wózki i rowery do wspólnego użytku mieszkańców usytuowany na parterze w pobliżu wejścia do budynku,
- śmietnik dostępny z zewnątrz znajdujący się na parterze w strefie wejścia do budynku.

Pomieszczenia techniczne i pomocnicze rozmieszczono głównie w kondygnacji podziemnej, a kotłownia obsługująca instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej usytuowana została na najwyższej kondygnacji.

Budynkowi nadano prostą, utylitarną formę. Nawiązuje ona do modernistycznych willi miejskich z wyrazistymi podziałami brył i uwydatnionymi wspornikami tarasów i dachów. Dominantę frontowej elewacji stanowić będzie okazałe przeszklenie klatki schodowej.Całość elewacji utrzymano w spójnej, skromnej kolorystyce w tonacji biało-szarej, z ciemnymi akcentami kolorystycznymi.

Budynek wykonany zostanie w technologii szkieletu żelbetowego wypełnionego ścianami osłonowymi ceramicznymi typu Porotherm z ociepleniem styropianem i wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym. Ściany międzylokalowe zostaną wykonane z Porothermu AKU zapewniającego normatywne tłumienie dźwięków zewnętrznych.

Przewidziano zamontowanie okien PCV okleinowanych zewnętrznie w kolorze dębu ciemnego, szklone pakietami thermofloat o współczynniku U=1,1. Drzwi wejściowe do lokali będą zapewniały ochronę przed włamaniem klasy "C" i zostaną wykończone laminowanymi płytami drewnopodobnymi.

Komfortowi mieszkańców służyć ma także bogate i nowoczesne wyposażenie budynku. Mieszkania obsługiwane będą przez cichobieżną windę bez zewnętrznej maszynowni zjeżdżającą także do poziomu garaży podziemnych. Będą miały zapewnioną wentylację mechaniczną realizowaną wentylatorami odśrodkowymi. Wszystkie mieszkania będą miały instalację przygotowaną do podłączenia do sieci operatora telekomunikacyjnego, instalację telewizyjną podłączoną do zbiorczej cyfrowej anteny naziemnej z możliwością zamiany na podłaczenie operatora telewizji kablowej, oraz okablowanie umożliwiające przyłączenie do operatora usług internetowych. Mieszkania będą zasilane w ciepło i ciepłą wodę z własnej centralnej kotłowni gazowej. Na podkreślenie zasługuje także wysoki standard wykończenia przestrzeni wspólnych w budynku i na wspólnym terenie wewnętrznym, wzorem dotychczasowych naszych realizacji. Na pewno nie zabraknie w tej lokalizacji także naturalnej zieleni zagospodarowanej w ramach inwestycji.