Wielorodzinny budynek mieszkalny

Ilość lokali: 21 mieszkań
Powierzchnia użytkowa lokali: 1370m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 4 i 5
Powierzchnia działki: 886m2
Rozpoczęcie realizacji: kwiecień 2003r
Zakończenie realizacji: lipiec 2004r

Wczesną wiosną 2003r rozpoczęliśmy realizacje kolejnej trzeciej inwestycji na ul. Zgierskiej w Warszawie, tym razem pod numerem 4 pod nazwą handlową "Cichy Zakątek". Jest to kameralny dwuklatkowy budynek z 21 lokalami mieszkalnymi. Inwestycja od początku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów, co spowodowało, że sprzedaż mieszkań została zakończona w pierwszej fazie budowy. Inwestycję zakończyliśmy w maju 2004r.

Dane o działce:
Teren inwestycji położony jest przy ulicy Zgierskiej 4. Jest to krótka, cicha i spokojna ulica na warszawskim Grochowie, w większej części z zabudową jednorodzinną. Ulica na całej długości ma nawierzchnię asfaltową.

Plan zagospodarowania:
Zaprojektowany budynek mieszkalny od strony południowej i wschodniej sąsiaduje z działką z zabudową mieszkaniową. Od strony północnej znajduje się ulica Zgierska. Wejście i wjazd do garaży zaprojektowano od strony ulicy Zgierskiej.

Funkcjonalność projektowanego budynku :
Architektura budynku nawiązuje do charakteru okolicznej zabudowy, w szczególności do budynków sąsiednich przy ulicy Zgierskiej 6/8 i 12, które również były zrealizowane przez firmę G.I. Hetman Sp. z o.o.  Jasna kolorystyka elewacji podkreśla całość budynku.
W zaprojektowanym budynku przyjęto jedną kondygnację garażowo – piwniczną, w której umieszczono 20 stanowisk dla samochodów osobowych.
Budynek składa się z dwóch segmentów: 4 – kondygnacyjnego od strony ulicy Zgierskiej i 5 – kondygnacyjnego z windą w głębi działki. Na parterze przewidziano jedno wejście z portiernią; do dwóch klatek schodowych połączonych korytarzem.
Projektowany budynek składa się z 21 mieszkań: 2-, 3-, i 4- pokojowych. Mieszkaniom na parterze przypisane są przylegające fragmenty terenu z przeznaczeniem na samodzielne tarasy.

Konstrukcja budynku:
Budynek został zrealizowany w technologii żelbetowej monolitycznej o układzie mieszanym; stropy wylewane, wypełnienie ścian murowane z pustaków ceramicznych typu „Porotherm”, ocieplonych styropianem. Zgodnie z wytycznymi budynek jest przyłączony do miejskich sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej i telefonicznej. W budynku zaprojektowano ogrzewanie mieszkań z własnej kotłowni gazowej.

Standard wykończenia mieszkań:
Wykończenie ścian – tynki wapienno–gipsowe, bez malowania farbą.
Posadzka – szlichty cementowe na izolacjach akustycznych, przygotowane do położenia wykładzin naturalnych i sztucznych.
Okna – PCV, szklone pakietem 4/16/4.
Drzwi wejściowe do mieszkań – z atestowanym zabezpieczeniem antywłamaniowym.
Parapety wewnętrzne – kamień syntetyczny lub drewnopodobne.

Instalacje wewnętrzne:
Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa dostarczane są z centralnej kotłowni gazowej zlokalizowanej w podziemiu budynku. Zarówno energia cieplna, jak i ciepła i zimna woda użytkowa rozliczane są wg wskazań indywidualnych liczników, instalowanych dla każdego mieszkania osobno.
Cała instalacja c.o. została wykonana w przewodach miedzianych i polietylenowych, a cała instalacja wody zimnej i ciepłej  w przewodach polipropylenowych. Ogrzewanie lokali odbywa się poprzez wysokiej klasy grzejniki płytowe, zaopatrzone w zawory termostatyczne.
Instalacja elektryczna wewnętrzna poprowadzona jest przewodami miedzianymi pod tynkiem i zakończona standardowym osprzętem elektroinstalacyjnym wg projektu.
Do każdego mieszkania doprowadzona została instalacja telefoniczna.
Dodatkowo mieszkania posiadają instalację RTV (z możliwością podłączenia do anteny zbiorczej lub do sieci kablowej), doprowadzoną do wybranego punktu w lokalu oraz podłączenie do instalacji domofonowej budynku.